×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۲ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به وقت خبر _توئیت و توضیحات دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر در خصوص افزایش نرخ بنزین:

جالب ترین قسمت ماجرا اینجاست؛ تهدیدهایی که قبلاً با تلاش،تبدیل به فرصت شده بود. با بی تدبیری به وضعیت قبلی برمی گردند و دوباره حرکت از نو!
به اینها می گویند گل به خودی!
مثل بازسازی ناوگان دریایی برای حمل نفت و کنار گذاشتن آن در دولت فعلی!
مثل کارت سوخت!!
مثل مسکن مهر!!!
مثل…
یک) توییت فوق در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال ۹۸ منتشر و در آن اجرای مجدد سهمیه بندی بنزین پیش بینی شده بود.
دو) آنهایی که همه مسائل را از دریچه سیاسی کاری نگاه می کنند و منافع مردم را به پای احزاب و جریان های سیاسی ذبح می کند و سکوت یا فریادشان بر مبنای منافع حزبشان، جریان وابسته شان و انتفاع های شخصی شان و حتی احتمال رای آوردنشان می باشد، خائن ترین خائنان و منافق ترین منافقان هستند.
حتی کسانی که در خصوص جمع آوری پایه های ستون های #مونو_ریل تهران در زمان تغییر شهردار و تعطیلی همان مونوریل در شهر قم در زمان تغییر دولت اظهار نظری کارشناسی نکردند نیز در همین تقسیم بندی قرار می گیرند.
تا زمانی که مردم ما،اصحاب رسانه و صاحبان اندیشه و سیاست مداران ما یاد نگرفته اند که طرح ها و تصمیمات را فارغ از سیاست زدگی ببینند و تحلیل و نقد کنند، پاشنه بر همان در خواهد چرخید.
سه) مجلسِ در خوابِ ما امروز حتی در انتهای امور هم نیست، چه آنکه در روز کنار گذاشتن کارت های سوخت عکس العملی درخور نشان نداد و چه امروز که در قبال افزایش بهای بنزین واکنشی مردمی نشان نداده است، واکنش هایی هم اگر باشد از سربند ریزش آراء در انتخابات پیش روست .
چهار) منتظر هستیم تا دولتمردان و عوامل رسانه ای حقوق بگیر دولتی با هزینه از رهبری اقدام اخیرشان را توجیه کنند.
پنج) دولت باید نسبت به قیمت بنزین که اثرات آن حتی در جزئی ترین شمول زندگی معیشتی مردم اثرگذار است حساب شده تر عمل کند.
شش) دولت میتوانست حداقل قیمت بنزین سهیمه ای را افزایش ندهد.
هفت) مردم تا چه زمانی باید تاوان تصمیمات خلق الساعه مدیران را در حذف یا اجرای غیر منطقی برخی تصمیمات بپردازند.
هشت) ای کاش دولت پیش از اجرای طرح جدید سهمیه بندی بنزین، اقدامات موثر خود را جهت توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی، حداقل در کلانشهرها به مردم ارائه می داد.
نه) این که ما فقط انتظار تاب آوری از سوی مردم را داشته باشیم و حتی کوچکترین سهمی برای نهاد ها و ارگان های حاکمیتی، حتی در صرفه جویی هزینه های جاری نداشته باشیم امری غیرقابل پذیرش است. آقایان بدانند فنر تاب آوری مردم به حد کافی فشرده شده است.
ده) مجدداً تاکید می کنم اگر در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم ، لازم است همه کشور درگیر مبارزه با آن باشند نه فقط قشر مستضعف و کوخ نشین.
یازده) دولت چه تصمیم خود در زمینه افزایش قیمت حامل های انرژی را تغییر دهد یا ندهد که بعید است تغییری در کار باشد و فقط سر و صداهای چند روزه ای ایجاد می شود وسپس قطار در همان مسیری که دولت در حال راندن آن است، حرکت خواهد کرد؛ قطعاً با ایجاد هرج و مرج قیمتی در سایر کالاها و خدمات عمومی مواجه خواهیم بود. لذا انجام نظارت های دقیق و منظم به منظور جلوگیری از سوء استفاده فرصت طلبان ضروری است.
دوازده) طرح افزایش قیمت بنزین در شرایط اقتصادی و اجتماعی فعلی فاقد مستندات کارشناسی و وجاهت امنیتی است و به جز تحریک احساسات ضد دولتی مردم و تجهیز مخالفان و دشمنان این ملت ره آوردی نخواهد داشت و قطعاً کمک به تکمیل پازل اندیشه های دشمنان منطقه ای در کشاندن اعتراضات عراق و لبنان به داخل ایران است.
سیزده) به نظر میرسد ، این طرح ادامه حرکت های خزنده دولت برای تحت الشعاع قرار دادن اقدامات انقلابی قوه قضائیه در مسیر مبازه با فساد و برخورد با وابستگان متخلف دولتی است که این اقدامات هر چند دیرهنگام قضایی، اندکی کام مردم را شیرین نموده است و آنان را امیدوار نموده است ، باشد.
چهارده) دهن کجی و نادیده انگاشتن دولت مردان به رسانه ها در ماجرای اعلام یکباره سهمیه بندی و گران شدن بنزین بدعتی خطرناک و خطایی راهبردی است. عدم استفاده از ظرفیت رسانه ها در اقناع مردم بزرگترین خطای دولت است.
پانزده) تلخ کردن ذائقه مردم آن هم در روز میلاد رسول مکرم اسلام‌ وامام‌ جعفر صادق علیه السلام اقدامی متضاد با تفکر و اعتقادات جامعه مسلمان و ارزشی می باشد نشان دهنده عمق بی تدبیری دولت مردان ماست. این نحو تصمیم گیری راجع به موضوعات کلان و فراگیر باعث تشکیک اذهان مردم نسبت به سایر تصمیمات نظام خواهد شد.

به امید روزهای خوب و سرشار از آرامش روحی و روانی برای مردم ایران .
#حسین_رضاپور

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true