×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

به وقت خبر _ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا): دکتر اسماعیل نورصالحی که در اجلاس معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور شرکت کرده بود، از کسب جایگاه برتر دانشگاه علوم پزشکی گیلان در برگزاری کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه و برخورد با متخلفین حوزه درمان در کشور خبر داد و گفت: دکتر علی عسکری- مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت ضمن تقدیر از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در برخورد با متخلفین و افراد فاقد صلاحیت در حیطه درمانی اعلام کرد، گیلان در سال جاری رتبه برتر در برگزاری کمیسیون ماده ۱۱ و معرفی متخلفین به سازمان تعزیرات حکومتی را در بین دانشگاه های علوم پزشکی کل کشور کسب نموده است.

دکتر اسماعیل نورصالحی تصریح کرد: در سال جاری ۱۴ جلسه کمیسیون ماده ۱۱ در دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شده است که تعداد ۶۰  پرونده مربوط به تخلفات در حوزه درمانی شامل دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور درمان، ایجاد موسسات غیرمجاز در حیطه زیبایی توسط افراد فاقد صلاحیت، تخلفات تعرفه ای و … به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع و منجر به صدور احکام برای متخلفین شده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این ۶۰ پرونده، پرونده هایی نیز از سوی معاونت های غذا و دارو و معاونت بهداشتی به سازمان تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.

نور صالحی خاطر نشان کرد: با توجه به همکاری های بسیار خوب سازمان تعزیرات حکومتی استان، بررسی و صدور احکام قضایی متخلفین بهداشتی درمانی در کمترین زمان ممکن انجام می شود و این مهم در پیشگیری از وقوع جرم مثمر ثمر بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تاکید کرد: در یکی از پرونده ها، توسط مقام قضایی اموال زیادی از یکی از موسسات فاقد صلاحیت به نفع دولت ضبط شد که دانشگاه در حال رایزنی با مراجع ذی صلاح برای اختصاص این تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی دولتی جهت استفاده عموم می باشد. ع/د  

پی نوشت: کمیسیون ماده ۱۱ قانون تعزیرات حکومتی مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام در راستای ضرورت کنترل و نظارت دولت بر فعالیت های مؤسسات و مراکز بهداشتی و درمانی و همچنین کارخانجات و مراکز تهیه و تولید و توزیع مواد غذایی، آشامیدنی و دارویی بعد از سال۶۷ در استان ها تشکیل و وظیفه تشخیص وقوع جرم یا تخلف را به عهده دارد تا متخلفین از مقررات براساس مواد این قانون تعزیر شوند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true