×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
true
false

به وقت خبر، آئین گرامیداشت هفته ناجا در مدرسه قدس دختران رشت، تحت عنوان جشن پلیس و مدرسه برگزار شد. در این مراسم سرگرد ایرج پورمستمند، رئیس پلیس فتای استان گیلان در جمع دانش آموزان از جانفشانی های نیروهای مسلح در برقراری امنیت، سلامت، پیشرفت و آینده روشن فرزندان ایران سخن گفت.
سرگرد پورمستمند با تاکید بر اهمیت فرزندان ایران اظهار داشت: در حقیقت معنی امنیت، شما هستید و لبخند، شور و نشاط شما معنی امنیت ایران است.
وی همچنین با تاکید بر امنیت، یکی از بنیادی ترین نیازهای بشر، ادامه داد: با وجود امنیت، نیازهای دیگر برطرف می شود و در نبودش کاستی های بزرگی ایجاد می شود. پیامبر ما می فرماید دو نعمت هست که تا از دستش ندهیم متوجه اهمیت آن نمی شویم. یک سلامتی دوم امنیت؛ امروز باید معنی امنیت را از کسانی پرسید که آن را از دست داده اند. نظیر کشورهای اطراف ما عراق، سوریه، افغانستان و حتی کشورهای دورتر آنهایی که مدعی هستند که جهان را اداره می کنند.
وی درادامه بیان داشت: در سال جدید تحصیلی آمریکا، دانش آموزان کوله پشتی و کیف های ضد گلوله سفارش داده اند. به این دلیل که دانش آموزان امنیت لازم را ندارند و بارها شنیده ایم که دانش آموزان و معلمین زیادی بر اثر تیر اندازی یک فرد دیوانه جان خودشان را از دست داده اند.
رئیس پلیس فتای استان گیلان با توجه به تحریم های ظالمانه تصریح کرد: سختی هایی داریم اما دشمنان نمی خواهند که ما در آرامش باشیم هر چند که این تنها متوجه ما نیست متوجه خیلی ها هست، مثال معروفی هست که باد با شمع خاموش کاری ندارد پس بدانید که در حال رشد و بزرگی هستید. پس حتی اگر سختی هایی هم داشته باشیم افق روشن و بلندی در انتظارمان خواهد بود. شما وارث ایران بزرگی خواهید بود.
وی با توجه به پیشرفت های علمی کشور متذکر شد: امروز ما در علم نانو، پزشکی و بیولوژیک سرآمدیم. در گذشته ی نه چندان دور، غالب پزشک های ما از کشورهای دیگر مثل هندوستان بودند ولی امروز پزشک های ما هستند که حرف های زیادی برای گفتن دارند.
ایشان در رابطه با آمار بالای جرم و جنایت در امریکا و اروپا بیان داشت: در بحث امنیت شما همه آگاهید که کشورهایی که در جرم و جنایت رتبه های اول را دارند عمدتا کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند. آمریکا رتبه سوم در زمینه جرم، جنایت و قتل و کشورهای دیگر مثل انگلستان در زمینه نا امنی بانوان، رتبه های بالا را دارا هستند. کشورهایی که مدعی آزادی هستند در حال سقوط هستند سقوطی که خودشان برای دیگر کشور ها خواسته بودند. آنها نه تنها نمی خواهند که کشور ما پیشرفت کند و ایران به بزرگی خودش برسد بلکه می خواهند کشورهای دیگر هم مستعمره و زیر چکمه های آنها باشند.
وی در ادامه با اشاره به دوران جنگ تحمیلی اظهار داشت: روزی که ما پشت این نیمکت ها در مدرسه نشسته بودیم هواپیماهای دشمن روزانه ده ها موشک به شهر های ما میزدند. و ما در پاسخ تنها یک موشک میزدیم.
مجری تلویزیون می گفت: موشک جواب موشک. این در حالی بود که یک موشک جواب ده ها موشک نبود. و ما موشک نداشتیم.
روی خلیج فارس یک ناو جنگی آمریکایی با اینکه قطعا میدانست هواپیما مسافربریست و مسافرانش غیرنظامی هستند ولی با موشک ساقطش کرد. ما جز غصه خوردن و گریه کردن کاری نتوانستیم بکنیم، آن روز دست های ما بسته بود. ولی در همان نقطه که هواپیمای مسافربری ما را ساقط کردند و همانجا که اجساد برخی از شهدای ما هیچ وقت پیدا نشدند. در همان نقطه، ما گران قیمت ترین و پیشرفته ترین پهبادشان را ساقط کردیم. انگلیسی ها کشتی نفتی ما را به علت اینکه شما تحریم هستید در دریای مدیترانه متوقف کردند و ما کشتی بزرگتری را در خلیج فارس به دلیل اینکه تخلف کرده بودند توقیف کردیم و کاماندوهای ما با اقتدار جلویشان را گرفتند و هیچ کاری نتوانستند بکنند و در نهایت مجبور شدند کشتی ما را آزاد کنند.
وی ادامه داد: امروز کشور ما به سوی پیشرفت در حرکت است و رسیدن به قله سختی هایی را موجب می شود که ارزشش را دارد. شما روزهایی را خواهید دید که ما حاضریم به خاطرشان از جانمان بگذریم. با وجود شما ما رو به جلو هستیم و رو به پیشرفت هستیم. ما حاضریم برای لبخند هایی که روی لب های شما جاری می شود هر نوع هزینه ای را بدهیم و تا حالا شهدای زیادی را داده ایم و بعد از این هم خواهیم داد برای اینکه شما شادتر باشید.
وی در انتها بیان داشت: بچه ها اگر جایی ما پلیس های خوبی نبودیم ما را ببخشید و باور کنید بعضا سر ما آنقدر شلوغ است که مهربانی یادمان می رود. و خاطرمان نیست که باید بهتر از این باشیم. مطمئنا به شما قول میدهیم که از امروز با شما و دیگران در راستای انجام وظایف مان کوشاتر و مهربان تر باشیم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true