×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

به وقت خبر _حسین رضاپور دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثار گر بصیر؛ با توجه به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (حفظه الله) مبنی بر تشکیل هیات های اندیشه‌ورزی با همراهی جمعی از نیروهای انقلابی، مومن، ایثارگر، نخبه، جهادی، بصیر و دارای اندیشه‌ی متعالی پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح از جمله وزارت کشور،بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری تشکیل گردیده است. مرکز‌ اصلی جمعیت دراستان گیلان می باشد .
اهداف کلان جمعیت شامل:
یک) تحقق دستورات و فرامین معمارو معیارانقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص خانواده شهداء و ایثارگران.
دو ) دفاع از ارزشها و دستاوردهای مردمی انقلاب اسلامی ایران.
سه) ارتقاء اندیشه و بسط فرهنگ و تفکر جهادی و ایثارگری.
چهار) ارتقاء قابلیت‌ها و توانمندی‌های فردی و اجتماعی آحاد جامعه هدف در: بهبود و تعالی فرهنگی، اشاعه و ترویج فرهنگ مطلوب با توجه به آموزه‌های دینی و ارزشی، فرهنگ ایثار و جهاد اسلامی.
پنج) بهره گیری از ظرفیت قانونی ایثارگران متعهد و متخصص و نخبگان و همه اقشار جامعه.
شش) شناسائی، جذب و سازماندهی ایثارگران و نخبگان، خانواده‌های شاهد در راستای توسعه‌ی منابع انسانی، سازماندهی ، هدایت و کنترل فعالیت‌های فرهنگی،‌ به منظوراشاعه و گسترش فرهنگ ایثار، شهادت و روحیه جهادی.
هفت) ترویج سبک زندگی اجتماعی، خانوادگی و فردی با محوریت ایثار و شهادت.
نه ) جمعیت با هدف ارتقای کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق سیاست‌پژوهی و کمک به تصمیم‌گیران و پیشنهاد سیاست‌های مناسب درحوزه‌های اقتصاد خرد و کلان، انرژی، صنعت، کشاورزی، مسکن، تعلیم و تربیت، سلامت و علم و فناوری ایجاد شده است.
از مهم‌ترین اهداف و برنامه های جمعیت در حوزه اندیشه‌ورزی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
«تصمیم‌سازی و سیاست‌پژوهی درخصوص مسائل کلان کشور»، «زمینه‌سازی برای مشارکت خبرگان در تصمیم‌گیری»، «هدایت نخبگان، جوانان انقلابی و استعدادهای برتر به سمت گروه‌سازی و تمرکز بر مسائل کلان کشور»، «کمک به شکل‌گیری هیات های اندیشه‌ورز» و «شبکه‌سازی میان هسته‌های فکری در کشور».
جمعیت در نظر دارد به عنوان پلی میان جوامع دانشگاهی و سیاست گذاران و به عنوان صدایی مستقل که پژوهش های کاربردی و بنیادی را به زبان و قالبی که قابل فهم، اعتماد و در دسترس سیاست گذاران و عموم مردم باشد، ارائه نماید.
یکی از ماموریت های اصلی جمعیت تولید دانش، مرتبط با سیاست ها و فراهم آوردن اطلاعات برای نخبگان سیاسی، اقتصادی و به طور کلی عموم مردم است.
جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر یافته‌های خود را علاوه بر قانونگذاران در اختیار سازمان های غیرانتفاعی، انتفاعی، رسانه‌ها و همچنین معرض عموم مردم می‌گذارد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true