×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false

حسین رضاپور دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر در خصوص مشکلات استان گیلان و موانع موجود به گفت و گو با دید بهتر نشست.

به گزارش به وقت خبر _ حسین رضاپور اظهار کرد: بعد از احساس نیاز و در راستای گفتمان مقام معظم رهبری به دنبال تاسیس جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر بودیم و بعد از ۴ سال تلاش از دو سال گذشته مجوز تاسیس این مجموعه را از وزارت کشور، بنیاد شهید و استانداری گیلان دریافت کردیم.
وی با اشاره به اینکه در راه اندازی اساسنامه و ساختار جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر از افراد متخصص استفاده شده است اضافه کرد: جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر خوشبختانه توانسته است جایگاه خود را در بین اندیشه ورزان پیدا کند و البته ما قانع نیستیم و اهداف بزرگتری را دنبال می کنیم

دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر تصریح کرد:ما همچنین جلسات مختلفی با اندیشه ورزان و اصناف برگزار کردیم و دفاتر مختلفی را در رشت و بخش تابع راه اندازی کردیم.

رضاپور جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر را یک مجموعه فرهنگی و پژوهشی عنوان کرد و افزود: ما به دنبال استفاده از ظرفیت پژوهشگران در جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر هستیم و این جمعیت به هیچ عنوان سیاسی نبوده و بیشتر مسائل فرهنگی، پژوهشی را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به علل عقب افتادگی استان گیلان بیان داشت: استان گیلان ظرفیت های متعددی دارد و نیروی انسانی مهمترین ظرفیت گیلان است و بسیاری از مدیران و متخصصین امروز در حاشیه هستند.

رضاپور ادامه داد: شهید مطهری می گوید یکی از آفات انقلاب خانه نشین کردن نیروهای انقلاب است و آن هایی که برای هدف مقدس و اجرای عدالت انقلاب کردند و به شهادت و جانبازی نائل شدند و به دنبال پیشرفت و آبادانی کشور هستند متاسفانه در اجرای امور و تصدی مسئولیت ها نیستند و در حاشیه قرار دارند و امروزه رمز موفقیت کشور حضور نیروهای دلسوز و انقلابی در امور مسئولیت ها هستند و این افراد دنبال منافع شخصی نبوده و تنها به خدمت رسانی فکر می کنند.

وی ابراز داشت: همان طور که در هشت سال دفاع مقدس همه شاهد هستند ایثارگران،شهدا و جانبازان از کشور حراست کردند و همین طور جهادسازندگی پس از تاسیس با فرمان امام(ره) بسیاری از خدمات در حوزه های مختلف را به دوش کشید و همچنین جهادسازندگی با ورود به روستاها و اهداف مشخص خالاصانه به مردم خدمت رسانی کرد.

رضاپور یکی دیگر از علل عقب ماندگی گیلان را عدم توجه به تولید کنندگان و کشاورزان دانست و افزود: در گیلان کشاورزی به عنوان محور فعالیت ها تعریف شده است و باید با تقویت صنعت در راستای تحقق اهداف کشاورزی برنامه های متعددی تعریف شود و کشاورزی که برای گرفتن تسهیلات ارزان با مشکلات بسیار مواجه است نمی تواند تولید کننده خوبی باشد.

دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از کارخانجات فعال از سال های گذشته امروزه تعطیل شده است گفت: باید علت تعطیلی کارخانه ها( نبود مواد اولیه، مدیریت ناکارآمد و …) بررسی شود و مشاهده می شود کارخانه ای که بیش از ۲۰ سال کارگران با امید فراوان در آن کار کرده اند امروزه تعطیل شده است.

رضاپور تاکید کرد: بسیاری از ضعف ها و مشکلات استان به حضور مدیران نالایق مربوط می شود و هرچند مدیران کارآمد و دلسوز نیز در گیلان و کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه کارگران در پیروزی انقلاب نقش اساسی ایفا کردند عنوان داشت: حق قشر کارگر نیست که این قدر مورد بی مهری قرار گیرد.
این فعال سیاسی و اجتماعی اذعان داشت: بسیاری از مدیران ریسک پذیر و خلاق نیستند و عمدتا منتظر هستند تهران بخش نامه ای ابلاغ کند تا آنها تنها اجرا کننده باشند.
وی در ادامه گفت:امروزه مشاهد می شود بیشترین زمان مدیران در جلسات سپری می شود و باید برگزاری جلسات در ساعات غیر اداری برگزار شود و در زمان اداری تنها باید پاسخگوی مردم و ارباب رجوع بود.

رضاپور با تاکید بر اهمیت جذب و توجه به سرمایه گذاران و بخش خصوصی اظهار کرد:متاسفانه با سرمایه گذاران طوری برخورد می شود که سرمایه خود را به استان های دیگر منتقل کنند و همچنین باید موانع و تشریفات اداری برای سرمایه گذاران و تولیدکننده ها به حداقل برسد.

دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر با اشاره به مشکلات ساخت و ساز در روستاها بیان کرد: امروزه یک روستایی برای دریافت یک پروانه ساخت باید بروکراسی اداری فراوانی را طی کند وقتی جوان روستایی که یک شغل و درآمد آنچنانی ندارد باید در بروکراسی اداری ساخت یک مسکن گرفتار شود؟

رضاپور گردشگری را یکی از ظرفیت های مناسب گیلان برای توسعه عنوان کرد و گفت: گیلان می تواند با ظرفیت گردشگری خودکفا شود و آنچه برای گردشگر مهم است رفاه، احترام و ارائه تسهیلات لازم است. وقتی گردشگر به گیلان وارد شد باید راهنمایی شود و باید گردشگر را در بدو ورود به گیلان و شهرستان راهنمایی و هدایت شود.
وی ادامه داد: یکی از موانع گردشگری عدم ارائه تسهیلات لازم به گردشگران است و هتلداران و پلاژداران باید مورد حمایت و نظارت کافی قرار گیرند.
رضاپور با اشاره به اینکه بسیاری از هتلداران خدمات و تولید را انجام داده ولی شکست خورده اند گفت: باید حمایت کافی از فعالان صنعت گردشگری صورت گیرد و باید به خدمات درست و ارائه تسهیلات ارزان شرایط لازم را برای جذب گردشگران فراهم کنیم.
وی بیان داشت: راه اندازی اردوگاه و اقامتگاه ها با امکانات مناسب برای استراحت و اسکان مسافران باید در دستور کار قرار گیرد و امروزه مشاهده می کنیم بسیاری از اردوگاه ها و اقامتگاه های ارزان قیمت حداقل امکانات را برخوردار هستند.
رضاپور ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تاکید کرده اند و دولت باید بخش خصوصی را در حوزه های مختلف حمایت کند.
دبیرکل جمعیت اندیشه ورزان ایثارگر بصیر تاکید خاطرنشان کرد:باید رفاه اجتماعی را عام کنیم و رفاه اجتماعی نباید تنها برای قشر خاصی باشد و جنگل،طبیعت بکر گیلان و بناهای تاریخی ظرفیت مناسبی برای توسعه و رشد استان است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true