×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش به وقت خبر _ در طی چند ماهه گذشته بارها آماده حضور یک شهردار در رشت بودیم اما هیچ کدام به ثمر نرسید.علی رغم تقابل های پیش آمده در شورا،اما این وزارت کشور بود که سرانجام برای رشت تصمیم می گرفت و این تصمیمات تاکنون چیزی جز آسیب برای رشت نداشت.
اگرچه در شورا سلیقه ها متفاوت بود و اعضای شورا در ابتدا آن طور که انتظار می رفت عمل نکردند اما قطعا هر کدام برای نظر و انتخاب خود دلایلی داشتند و این حق طبیعی هر شخصی است که در چنین فضاهایی حضور دارد.

وجود مخالفین و موافقین در امر رای گیری و انتخابات امری بدیعی است که نمی توان آن را نادیده گرفت و هر شخصی در راس امور این حق را دارد که از شخص مورد نظر خود دفاع کند‌،اما تا جایی که این حق موجب آسیب به ذینفعان آن تصمیم نباشد،بخصوص که ذینفعان مردمی باشند که با دستان خود نمایندگانشان را انتخاب کردند تا در شرایط سخت برایشان تصمیم بگیرند.

با تمامی این تفاسیر شورای شهر رشت به یکی از مهمترین وظایف خود که انتخاب شهردار بود عمل کردند و اختلاف سلیقه ها را پذیرفتند،در نهایت، شرایط سخت موجود پایان یافت و شهردار انتخاب شد اما این وزرات کشور بود که با رد صلاحیت شهردار منتخب بار دیگر همه چیز را به نقطه اول رساند.

رد صلاحیت شهردار منتخب توسط وزارت کشور موجب شد که دوباره فضایی سنگین بر شورا حاکم شود اما به دلیل شرایط حاکم در انتخاب اولین شهردار ،در نتیجه دومین شهردار با حواشی کمتر و سریعتر انتخاب و به وزارت کشور معرفی شد.

آرامش دوباره به شورا بازگشت،اما وزارت کشور مجددا تمام معادلات را برهم زد و نامه عدم صلاحیت دومین شهردار منتخب را هم به شورا ارسال کرد.
پس از این اتفاق،اعضا که دیگر حتی رمق رقابت دوباره و دفاع از گزینه های خود را نداشتند تصمیم گرفتند تا با یک تعامل همه جانبه،شهرداری را با اطمینان کامل به وزارت کشور معرفی کنند،تعاملی که همه انتظارش را داشتند و این چنین شد.

سومین شهردار منتخب با ۱۱ رای قاطع انتخاب شد و همه پذیرفتند که اگرچه یک شهردار غیربومی، اما کاردان و آشنا به مدیریت شهری برای شهرشان انتخاب کردند و به منتقدین ثابت کردند که در نهایت منافع مردم و شهر برایشان حائز اهمیت است.
اما طولی نکشید که این روزهای آرام بار دیگر به پایان رسید و سومین شهردار هم مد نظر وزارت کشور نبود.

روز از نو،روزی از نو….

مرور این خاطرات سبب می شود که در کنار همه انتقادات وارده به شورای شهر رشت،کمی هم منصفانه ببینیم،هرچقدر هم منتقد عملکرد شورای شهر باشیم اما نمی توانیم تصمیمات وزارت کشور در موضوع انتخاب شهردار را نادیده بگیریم.

شورای شهر‌ اکنون در آستانه چهارمین انتخاب خود هستند که مطمئنا برای آن،تجربیات زیادی بدست آورده اند،اما امید است که این بار شهرداری را انتخاب کنند که صلاحیت وی از همه لحاظ مورد پذیرش باشد تا آرامش بار دیگر به شهر رشت بازگردد.

منبع:به وقت خبر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true