×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

ویژه های خبری

امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Friday, 12 August , 2022

به وقت خبر _ إنّ اللّه َ عزّ و جلّ غافِـرُ كلِّ ذنبٍ ، إلاّ مَنْ أحدَثَ دِينا، أو غَصَبَ أجِيرا أجرَهُ… خدای بزرگ هر گناهى را مى آمرزد، مگر گناه كسى را كه دينى اختراع کند، يا حق کارگری را ندهد.

“حقوق طبیعی نیروی کار باید رعایت بشود. یعنی دستمزد عادلانه، پرداخت منظم و بدون تأخیر، ثبات اشتغال یعنی امنیت شغلی، که این یکی از مسائل بسیار مهم است.” رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای

کارکنان محترم شرکتی مخابرات منطقه گیلان، همانطور که مستحضرید، علی رغم پیگیری ها و دوندگی های متعدد انجمن در چند ماه اخیر جهت *اصلاح قراردادها و اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل، مشکلات بیمه* و مذاکرات بسیاری در این زمینه با مسئولین و مدیران استانی، کما فی سابق هیچ تغییر و اقدام مثبتی از سوی مدیران مخابرات ایجاد نشده و سال ۱۴۰۰ با سختی هر چه بیشتر رو به اتمام است. این در حالی است که با وجود نامه نگاری ها و دو جلسه مشترک با مدیران مخابرات و اداره کل کار استان گیلان و وعده های متعدد، بی تفاوتی به تمام مشکلات معیشتی و دغدغه های کارکنان ادامه دارد و گویا برای مدیران مخابرات، مشکلات عمیق پرسنل در اولویت نبوده است.
در زمانیکه دستمزد یه *کارگر ساده* به بالای ۶ میلیون در ماه رسیده، هزینه های زندگی و تورم افسار گسیخته کشور دیگر هیچ مطابقتی با حقوق ۴ میلیونی پیمانکاران و قراردادهای سراسر غیر قانونی آنان ندارد. همچنین کیفیت اسف بار *بیمه های تکمیلی* و عدم واریز حق بیمه سازمان تامین اجتماعی و *اخلال در بیمه های درمانی* هیچ توجیهی نداشته و همه کارکنان را در برابر خانواده هایشان دچار سرشکستگی کرده است.
از اینرو بر انجمن صنفی محرز شده که کماکان طرح طبقه بندی مشاغل توسط شرکت شسکام حتی مانند طرح معیوب شرکت خدمات اول هم اجرا نشده و اختلاف در حقوق ، واریز نشدن حق بیمه و بد عهدی به مسئله ای روتین برای مدیران بدل شده است. از سوی دیگر هیچگونه تغییری در قرارداد پرسنل ارتباط سیار و دریافتی آنان اتفاق نخواهد افتاد و وقت کشی از سمت شرکت پیمانکاری برانوش همچنان ادامه دارد.
انجمن صنفی هیچکدام از این تقسیم بندی های سلیقه ای و شرکت های پیمانکاری را اخلاقی ندانسته و حقوق برابر، مزایای شغلی و تبدیل وضعیت به *قرارداد مستقیم* را حق تمام کارمندان شریف مخابرات میداند.
لذا از تمام همکاران درخواست می شود فارق از نام شرکت پیمانکار، همدیگر را به چشم یک *خانواده* دیده و برای احقاق حق خود یکصدا شوند.
با توجه به موارد فوق و تحمل فشار کاری مضاعف و ناتوانی همکاران در امرار معاش و بنا به درخواست مکرر از صنف، *انجمن صنفی کارگری مخابرات منطقه گیلان* روز *سه شنبه* مورخ *۱۴۰۰/۱۰/۲۸* را *اعتراض* به وضعیت موجود اعلام می کند.
لذا به کلیه نیروهای شرکتی شاغل در مخابرات گیلان اعلام میگردد در تاریخ ذکر شده بعنوان اعتراض در محل کار حضور داشته اما هیچگونه خدماتی در هیچ یک از مشاغل ارائه ننمایند. تا زمانیکه پاسخ مناسبی از جانب مدیران مخابرات به این خلف وعده ها (اهانت) داده شود.
امید می رود مسئولین ذیصلاح از وعده های پوشالی دست برداشته و در این روزهای آخر سال که تورم کمرشکن همه پرسنل را پریشان کرده، به تعهدات خود عمل کنند. بدیهی است هر گونه درگیری لفظی و اغتشاش مورد تایید انجمن نبوده و هرگونه سیاسی کاری و جوسازی در جهت تضییع حقوق پرسنل محکوم خواهد بود. تمام همکاران و روسای اداراتی که بدون در نظر گرفتن اوضاع معیشتی، روز سه شنبه موجب اخلال در مطالبه گری شوند و در مقابل همکاران و درخواست های قانونی آنان قرار بگیرند، بعنوان عاملی در تضییع حقوق پرسنل و خانواده هایشان شناخته خواهند شد.

*انجمن صنفی کارگری مخابرات ایران – منطقه گیلان*

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.