×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۲ خرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به وقت خبر _ اختصاصی/طرح سوال از شهردار رشت کلید خورد،اما پیش از اینکه حمله حجت جذب را ارزیابی کنیم اول نیم نگاهی به عملکرد شهردار رشت بیندازیم.

طبق معمول تمام شهرداران رشت معتقد هستند که در بدترین وضعیت ممکن شهر را تحویل گرفته اند و البته همه شعار می دهند که اوضاع را بر وقف مراد تغییر خواهند داد.

اما حاج محمدی شهرداری بود که در واقع گزینه اصلی شورای شهر رشت نبود اما طیف اکثریت شورا پس از سه شکست پیاپی و با توجه به شرایط موجود به اجبار حاج محمدی را برای کرسی شهرداری رشت انتخاب کردند،ناگفته نماند که برای خاتمه دادن به داستان پرماجرای شهردار رشت به جز بهراد ذاکری،باقی اعضای شورا هم به انتخاب این شهردار‌ تن دادند.

سرانجام حاج محمدی با خانه ای تقریبا میلیاردی در بهترین نقطه شهر، سکان رشت را در دست گرفت.

شهردار رشت در اولین قدم،پرداختی های رسانه ها با شهرداری را قطع کرد و معتقد بود که در شرایط کنونی چنین پرداختی امکان پذیر نیست.حرکتی نه چندان مطلوب که انتقادات زیادی را با خود به همراه داشت.

در کنار ابلاغ های غیرکارشناسی و جهت دار،بیشترین وقتی که وی به آن اختصاص می داد سامان دهی پروژه تصویه خانه سراوان بود که همه می دانستند کافی نبود اما کم و بیش این اقدام را تشویق می کردند.چرا که معقتد بودند کاچی بهتر از هیچی است.

موضوع مهم دیگر عدم پرداخت به موقع حق و حقوق نیروهای حجمی شهرداری رشت بود که در شرایط سخت و غیرقابل باوری قرار داشتند،حاج محمدی بارها قول مساعد برای سامان دهی این نیروها را داد اما علاوه بر اینکه این مشکلات حل نشدند بلکه نیروهای قراردادی هم از عدم پرداخت حقوق هایشان گله مند بودند، تا جایی که کارمندان شهرداری،گاها سرپرست پیشین یعنی بهارمست را تحسین می کردند.

شهردار رشت در ادامه،با نهضت آسفالت،پروژه دیگری در شهر را آغاز کرد،با هدف اینکه قطعا این کار رضایت مردم را در پی خواهد داشت، اما بحران برف ۹۸، پروژه آسفالت را به معنای واقعی نابود کرد و انتقادات روز به روز بیشتر شد.

و البته موارد زیاد دیگری همچون عدم سامان دهی پروژه شهدای گمنام،عدم توجه به صرف و صلاح شهرداری در برخی مناقصات،عدم پرداخت حق بیمه تکمیلی پرسنل و بسیاری از مسائلی که حجت جذب از آنها بعنوان طرح سوال از شهردار رشت استفاده کرد موجب شده که امروز واقعیت ها و کم کاستی ها و عملکرد شهردار رشت بخوبی نمایان شود.

شهرداری که پس از یکسال درگیری در شورا، همه انتظارش را داشتند اکنون شاید حرف های زیادی برای گفتن نداشته باشد.رشت و شهرداری رشت همچنان در بحران مشکلات فرو رفته اند و نیاز به اتفاقات تازه ای دارند.

از طرفی،شاید عجیب باشد که حجت جذب که روزگاری یار وفادار شهردار بود چگونه تا این حد به منتقد اصلی وی تبدیل شده است؟بسنده می‌کنیم به این جمله که در دنیای سیاست حفظ منافع و برخی شرایط و یا واقعیت های موجود همیشه سبب اتفاقات و تغییرات غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود.

خروج جذب از طیف اکثریت و طرح سوال وی از شهردار بدون شک هم در روند هیئت رئیسه آتی تاثیرگذار خواهد بود و هم در استیضاح شهردار رشت،حال که چه اتفاقاتی در انتظار است باید منتظر ماند و دید.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true